Pravidlá

vitajte na hokejovekarty.sk, v tejto sekcii sú informácie a pravidlá, všetci noví užívatelia povinné čítať !!!

Pravidlá

Poslaťod metallica » Pon Jún 02, 2008 2:06 pm

Keďže každé fórum či stránka by mali mať nejaké pravidlá, Luksus82 na ktorého sa v prípade nejakých problémov ohľadom stránky môžete kľudne okrem mňa obrátiť, spísal základné pravidlá.

Týmito pravidlami sa musia riadiť všetci členovia fóra vrátane moderátorov a administrátorov!!!



1. http://www.hokejovekarty.sk je určené na diskutovanie rôznych tém týkajúcich sa zberateľstva hokejových, alebo iných kariet. Prosíme Vás, aby ste diskutovali o určitých témach v správnej časti, aby bolo fórum prehľadné. Keď ide o ukázanie svojej zbierky, tak ju vytvorte v časti „moja zbierka“. Keď chcete diskutovať o novom produkte, tak nájdite vhodnú časť, v tomto prípade “Novinky vo svete kariet”. Prosíme, aby ste nepísali také príspevky , ktoré nemajú nič spoločné s danou témou. Všetky témy/príspevky ktoré budú vsadené do nesprávnej témy budú premiestnené alebo zmazané bez varovania. Opakované porušovanie môže viesť ku dočasnému/trvalému suspendovaniu.

2. Táto stránka je určená pre všetkých a je hlavne o zábave. Sú však určité medze ktoré sa nemôžu prekročiť. Väčšina užívateľov si je vedomá čo si môžu dovoliť a čo nie. Medzi prekročenie tolerovanej hranice sa zahŕňajú témy ako sexuálna orientácia, postihnutia rôznych druhov, náboženské viery, rasistické pripomienky a vulgarizmy. Avšak, keď urážka, alebo žart zájdu priďaleko, prosíme Vás, aby ste v takýchto prípadoch informovali moderátora, alebo administrátora. Oni rozhodnú či treba previnilca varovať, suspendovať alebo úplne vylúčiť z fóra. Oni rozhodnú či áno/nie suspendovať, alebo úplne vylúčiť provokatérov. Hádky nebudú tolerované. Všetci, ktorí budú začínať alebo sa aktívne zúčastňovať takýchto praktík budú suspendovaní alebo vylúčení.

3. “Avatars” - Fotky nesmú obsahovať nič čo by mohlo urážať iných užívateľov fóra.

4. “Signatures” - Editácia podpisov je na tomto fóre dovolená. Prosíme Vás, aby ste si dobre premysleli čo dáte do Vášho podpisu. Keď moderátor alebo administrátor budú považovať Váš podpis, ktorý môže obsahovať fotku a písomné informácie za príliš veľké, alebo nevhodné, tak budete požiadaný o odstránenie, alebo modifikovanie svojho podpisu. Keď tak nebude urobené v určitom čase, bude Váš podpis vymazaný.

5. Výmena a predaj sú na tomto fóre povolené. Avšak toto fórum nenesie žiadnu zodpovednosť za finančné transakcie a ďalšie veci s tým spojené. Hokejovekarty.sk može byť iba považované za miesto, kde sa takéto obchody môžu konať. Avšak keď máte nejaký problém s transakciou kontaktujte moderátora, alebo administrátora a oni sa pokúsia pomôcť k tomu, aby sa transakcia dotiahla do úspešného konca.

6. Všetky zverejnené články na fóre vyjadrujú pohľady a myšlienky ľudí, ktorí ich píšu a nemusia sa zhodovať s názormi fóra hokejovekarty.sk

7. Pracujeme na systému troch varovaní. Keď sa Vám stane, že ste varovaný/suspendovaný tri krát za 6 mesiacov, budete na trvalo vylúčený z tohto fóra. Je na pracovníkoch fóra v akejkoľvek chvíli rozhodnúť či bude alebo nebude udelené varovanie/suspendovanie, alebo trvalý zákaz.
Ak uvidíme, že niektorí tu naďalej robia bordel, alebo priemieňajú stránku na spomínaný chat, tak prejdeme k dodržovaniu systému trikrát a dosť :

1. varovanie
2. BAN na 24 hod/týždeň
3. trvalý BAN


8. Začalo byť populárne vytváranie nových nickov jedným užívateľov. Toto je proti pravidlám normálne fungujúceho fóra, pretože je na nič, ak niekto napíše, že s daným užívateľom neprebehol obchod dobre, ak si ten vytvorí stále ďalší a ďalší nick. Pri prvom priestupku bude nový nick zrušený, pri opakovaniach sa bude riešiť BAN cez IP adresy a maily.

9. Myslím, že od každého stačí spomenúť raz, čo zbiera a nikto nie je zvedavý čítať v každom druhom príspevku, že ak tam bude jeho hráč XY, tak má o kartu záujem. Na prezentovanie toho, čo zbierate máte kategóriu "moja zbierka", netreba to dávať ešte aj do každého príspevku... Navyše to má drvivá väčšina z vás aj v podpise, tak načo to potrebujete neustále vypisovať???

10. Ak niekto vyvesí, že zháňa nejaké karty na doplnenie setu, tak napíše aké čísla zháňa! Predídeme ďalším zbytočným príspevkom, na ktoré budú odpovede: "Dík, ale takú už mám."

11. Detaily obchodov/výmen si dolaďujte cez súkromné správy (prípadne cez icq, msn a podobne)!

12. Nebudú sa otvárať témy, napíšte mi čo zháňate, ja vám zoženiem... Takisto keď predávate karty, nie štýlom mám milión kariet, napíšte čo chcete. Keď niekto napíše, mám tisíc hráčov/brankárov xy mužstva, automaticky bude takýto príspevok zmazaný. Píšte si to cez súkromné správy, nikto na to nie je zvedavý! Príspevky pozostávajuce iba zo smajlíkov sú neprípustné a budú zmazané.

13. Stránka bola založená na to, aby sa dali zberatelia dokopy - nie na robenie si reklamy po vlastnom webe. V moja zbierka, kde predstavíte svoju zbierku môžete svoju stránku zverejniť, nebude sa však tolerovať v iných sekciách, aby šli príspevky: "Pozri sa na moju stránku na ponuku." a podobne. Ak to považujete za nevyhnutné, tak si to dávajte do sz. Takisto sa nebudú tolerovať reklamy na obchody s kartičkami. Ak tu niekto chce prezentovať obchod, tak len po dohode s adminmi a automaticky musí byť spropagované fórum na stránke daného obchodu. Bez výnimky.Z príspevkov budú reklamy na web odstránené, reklamy na obchody nebudú tolerované ani v podpisoch!

14. Nezakladajte duplicitné témy! Dole je kolonka hľadaj, ktorá funguje a nie je tam zo srandy, tak si najprv vyhľadajte či tu daná téma už nie je. N

15. Udržujte si pri témach s predajom/výmenou poriadok a prehľadnosť. Je to vo vašom vlastnom záujme, myslím že naozaj nie je potrebné zakladať kvôli každej karte novú tému... Napravo príspevkov je magické tlačítko editovať, takže nie je problém udržovať tému aktuálnu.

16. V téme "členovia s ktorými ste už na tomto fóre trejdovali" si udržujte vaše skúsenosti v jednom príspevku. Na to je tam to tlačítko edit! Nie je treba dávať za každým predajom nový príspevok.

17. Internet je silný nástroj a mnohým dáva svojou anonymitou veľkú silu, ale toto nie je chat... Ak niektorí trpíte potrebou sa vyrozprávať, tak odporúčam pokec.sk

18. Prosíme uživateľov aby sa nevyjadrovali ku spamovým príspevkom/témam a neupozorňovali previnilca čo zle spravil a nepoúčali ho. Keď administrátori a moderátori nájdu takýto príspevok/tému , tak ho vymažú a upozornia daného člena.
Týmto sa chceme vyhnúť kvantám reťazových príspevkov , ktoré vzniknú na základe jedného spamu a takéto diskusie potom zneprehľadňujú fórum, pridávajú nám na robote a oberajú nás o čas a sily , ktoré musíme vynaložiť na vysvetlovanie danej situácie.
Ak nám chcete nejakým spôsobom pomocť tak pri každom príspevku je výkričník , na ktorý ked kliknete môžete daný príspevok nahlásiť vedeniu fora a tým nám uľahčiť prácu a určitým spôsobom sa zapojiť do riadenia a sprehladňovania fora.

19. Toto je hlavne pre budúcich členov, registrácie sa budú aktivovať iba jedenkrát do týždňa a to v nedeľu ... je to kvôli užívateľom, ktorí sa snažia s nami vybabrať a po udelení BANu si v momente robia nový nick, bohužial sa tu taký špekulanti našli, tak sme k tomu museli pristúpiť

20. Do predajných tém môžu prispievať iba aktívni užívatelia, nakoľko sa nám množili registrácie užívateľov, ktorí sem chodili iba predávať. Na takéto účely slúžia portály ako ebay, aukro a podobne. Po určitom počte príspevkov dostanete prístup na prispievanie do predajných tém. Aby sme sa vyhli spamu, tak tento počet nie je nikde zverejnený. Vopred varujem tých, ktorí sa budú snažiť rýchlo nahrabať počet nezmyselnými príspevkami a komentármi všetkého v priebehu desiatich minút (obrazne), že im toto právo bude odobrané. Rovnako ako tým, ktorí sa po dosiahnutí vstupu prestanú podieľať na aktívnom chode fóra. Nesnažte sa toto pravidlo obísť tým, že budete dávať svoje ponuky do chatu, alebo inde odkazmi na aukčné servery, alebo inou cestou.

Nevedomosť pravidiel neospravedlňuje, každý nový užívateľ si má najprv prečítať pravidlá fóra, kým na ňom začne prispievať!

Vedenie fóra

admini :

metallica - pls piste mi iba kvoli technickym veciam
maracik

moderatori : na ktorých sa v prípade nejakých problémov môžete obrátiť

Petkoo5
MHossa18

vzhladom na neaktivitu sposobenu hlavne nedostatkom casu sme 27.12.2011 odobrali z vedenia Lukasa, eazyiho a x-bata, tymto by som im chcel podakovat za ich predoslu pracu a cas, ktory foru venovali, v pripade zaujmu maju samozrejme dvere spat otvorene
Obrázok užívateľa
metallica
site admin
 
Príspevky: 3647
Registrovaný: Uto Máj 06, 2008 3:16 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Pravidlá

Poslaťod maracik » Str Máj 09, 2012 1:46 pm

V nadväznosti na zavedené pravidlo týkajúce sa sekcie PKV, témy – predávam, vymieňam, ktorú môže člen fóra založiť až po dosiahnutí určitého počtu príspevkov a následného množiaceho sa spamu si dovoľujeme doplniť pravidlá fóra nasledovne o zadefinovanie a možné riešenie tejto situácie:
Také prispievanie člena fóra, ktorého príspevky vzhľadom na vecný obsah diskusnej hodnoty a časovú následnosť jednotlivých príspevkov možno považovať za účelové obchádzanie stanovených pravidiel fóra, bude považované za spam!
Za takto definované prispievanie člena fóra bude udelený BAN v trvaní 7 dní, aj opakovane, s tým, že všetky príspevky člena fóra budú vymazané.
Obrázok
Brodeur:1745, Biron: 509
Obrázok užívateľa
maracik
site admin
 
Príspevky: 9927
Registrovaný: Pon Máj 19, 2008 12:30 pm

Re: Pravidlá

Poslaťod metallica » Ned Mar 16, 2014 2:05 pm

novym moderatorom sa dnesnym dnom stal MHossa18, tak svoje poziadavky mozete smerovat aj nanho, len mu dajte trocha casu, aby sa zorientoval :bravo
Obrázok užívateľa
metallica
site admin
 
Príspevky: 3647
Registrovaný: Uto Máj 06, 2008 3:16 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Pravidlá

Poslaťod maracik » Str Sep 24, 2014 7:44 pm

zdravím všetkých, rozhodol som sa aktualizovať pravidlá v PKV, staré boli upravené na vtedy odohrávajúcu sa "divočinu" na fóre. nové pravidlá sú napísané v slovenčine, nájdete ich na rovnakom mieste v PKV, označené červenou farbou ako boli predtým.

nové znenie pravidiel PKV:
Pravidlá fóra
1.Téma Predám/kúpim/vymením má špecifické pravidlá, za ktorých porušenie sa bez výnimky udeľuje BAN v trvaní 7 dní. Nevhodné príspevky budú bezodkladne zmazané.
2. Táto téma je rozdelená do dvoch kategórií a) Kupujem b) Predávam/Vymieňam. Príspevky prosím vkladajte podľa uváženia do príslušnej kategórie.
3. Jeden užívateľ je oprávnený založiť v každej kategórii (Bod 2.) jednu tému, pričom je mu umožnené, aby si svoju tému sám upravoval podľa vlastných potrieb.
4. Do užívateľom založenej témy môže prispievať iba jej zakladateľ. Na komunikáciu prosím využívajte kapacitne prispôsobenú schránku súkromných správ.
5. V oboch kategóriách vkladajte príspevky „k veci“ = dostatočne špecifikujte predmet Vášho záujmu. Netolerujú sa príspevky – „Mám veľa kariet, napíšte čo potrebujete“ – zberatelia setov ocenia zoznam kariet, pre zberateľov konkrétnych hráčov -> je vhodné uviesť o aké typy kariet máte záujem – napr. Mám záujem o radové karty Ovechkina(kvôli cene).
6. Odkazy na vlastné web stránky, alebo na práve prebiehajúce aukcie na aukčných portáloch nie sú v žiadnej z uvedených kategórií v Bode 2. Akceptované. Odkaz na vlastnú web stránku si môžete uviesť v podpise, resp. zaslať prostredníctvom súkromnej správy.
7. Každý užívateľ je oprávnený „nahlásiť“ vedeniu fóra nevhodné príspevky, ktoré porušujú pravidlá fóra. Pri každom príspevku je ikona „!“ na ktorú stačí kliknúť.
8. V prípade akýchkoľvek nejasností kedykoľvek kontaktujte administrátora, alebo moderátora fóra.
9. Vložením príspevku do tejto témy potvrdzujem, že som si prečítal pravidlá fóra, rozumiem ich obsahu a budem ich dodržovať.
Obrázok
Brodeur:1745, Biron: 509
Obrázok užívateľa
maracik
site admin
 
Príspevky: 9927
Registrovaný: Pon Máj 19, 2008 12:30 pm


Späť na Úvod a pravidlá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

TOPlist